Korunk leggyakoribb krónikus betegsége, mely számos más kórkép kialakulásának jelentősen növeli a kockázatát. Már enyhe túlsúly is állhat a magasvérnyomás vagy a 2-es típusú cukorbetegség hátterében, mint kiváltó ok. Hosszútávon a testsúly felesleg szív- és érrendszeri betegségekhez, bizonyos rosszindulatú daganatos betegségekhez, izületi elváltozásokhoz vezethet.
A túlsúly kialakulásához az esetek döntő többségében életmódi tényezők vezetnek. Az egészségtelen táplálkozási szokások és a mozgásszegény életmód függenek legszorosabban össze a túlsúly kialakulásával.
Ennek megfelelően életmódváltozás nélkül nem lehet hosszútávon eredményesen kezelni ezt a kórképet. Az obezítás kezelésének alapja az életmód rendezése: táplálkozási szokásaink, étrendünk optimalizálása és a rendszeres szabadidős mozgás bevezetése.
A legtöbb túlsúllyal élő ember már többször próbálkozott élete során kúraszerű megoldásokkal, melyek az esetek közel 100%-ban eredménytelennek bizonyulnak. Sokan magukban keresik a hibát a sikertelenségért, holott az elhízás hátterében a nagyon bonyolult energiaháztartásunk szabályozásának felborulása áll. Szervezetünk agresszívan védekezik a testsúly csökkenése ellen és olyan folyamatok indulnak meg bennünk, melyek nagyon megnehezítik magát a fogyást, de méginkább az elért alacsonyabb testsúly hosszútávú megtartását.
Annak érdekében, hogy sikeres legyen a testsúly-felesleg leadása szinte minden túlsúllyal élő ember orvosi gondozásra szorul, mely az életmódváltással kapcsolatos támogatáson túl, gyógyszeres kezelést illetve az anyagcsere folyamatok változásának korszerű követését foglalja magába.
Több olyan gyógyszeres megoldás vált elérhetőve az utóbbi években, melyek nemcsak a túlsúly leadásában tudnak érdemi segítséget nyújtani, hanem egyéb esetleg már kialakult krónikus társbetegségek kezelésében is eredményesek. Azt, hogy az Ön számára melyik terápiás megközelítés a legoptimálisabb számos tényező dönti el, melyeket az orvosi vizitek során a kezelőorvos és Ön együtt döntenek el.
A fogyás megindulását követően a szervezet lecsökkenti azt a minimális energia mennyiséget amely a szervezet létfenntartásához szükséges. Ezt alapanyagcserének nevezzük, melynek meghatározása a kezelés során azért kiemelt fontosságú, mert a változó igényekhez hozzá kell igazítani a terápiát, ahhoz, hogy eredményesek legyünk. Ebben szolgáls segítségünkre az indirekt kalorimetria, mely egyszerű, gyors és teljesen fájdalommentes módszer a tényleges alapanyagcsere mérésére. Az alapanyagcserén túl a készülék fontos információval szolgál arról, hogy szervezetünk melyik energiaforrást használja fel elsődlegesen: a zsírokat vagy a szénhidrátokat (cukrok). Ez az információ fontos lehet akkor ha annak az okát keressük, hogy életmódváltoztatás ellenére miért nem indul meg a fogyás.
Csapatunk a legkorszerűbb eszközökkel segít Önnek elérni célját a tetsúlycsökkentéssel kapcsolatban.